Regionalny System Ostrzegania

W związku z występowaniem groźnych zjawisk atmosferycznych, tj. gwałtowne burze czy silne wichury stanowiących zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, pamiętając o dramatycznych konsekwencjach potężnej nawałnicy, która spustoszyła teren obozu harcerskiego w Suszku, Wojewoda Łódzki zwraca się z apelem, by w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji, o propagowanie i rozpowszechnienie wiedzy wśród uczniów, o szybkim i skutecznym sposobie ostrzegania o grożącym niebezpieczeństwie.

Takim sposobem jest Regionalny System Ostrzegania (RSO) działający na terenie całej Polski. Informacje o zagrożeniach docierają do społeczeństwa za pomocą dostępnych kanałów telewizyjnych i przez internet. Najbardziej mobilną formą systemu jest bezpłatna aplikacja mobilna RSO dostępna dla poszczególnych systemów operacyjnych (AndroidiOSWindows Phone).

W dobie, gdy większość uczniów posiada telefony komórkowe, instalacja takiej aplikacji niewątpliwie przyczyniłaby się do podniesienia poziomu ich bezpieczeństwa w roku szkolnym, jak i na wakacjach. Zapoznanie z RSO można zaplanować na dowolnej lekcji poruszającej zagrożenia meteorologiczne. Co to jest RSO i jak go zainstalować z dostępnej aplikacji można się dowiedzieć z załączonej prezentacji mulimedialnej lub na stronie internetowej www.aplikacja rso.

Świadomość błyskawicznego dostępu do informacji o zagrożeniach i właściwych metod postępowania w obliczu tych zagrożeń znacznie ograniczy a nawet wyeliminuje skutki zagrażające życiu lub zdrowiu Naszych uczniów.

Społeczny koordynator ds. bezpieczeństwa w SOSW:

mgr Elżbieta Mielczarek

Prezentacja

Odsłony: 712